Steico

Innowacyjny system materiałów konstrukcyjnych i termoizolacyjnych System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne, w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym a nawet plus energetycznym.

Z nami zaprojektują Państwo oraz zbudują dom swoich marzeń. Dom zdrowy dla mieszkańców, przyjazny dla środowiska, gwarantujący najwyższy komfort cieplny przez cały rok. Szeroka gama produktów STEICO pozwala na budowę domu na wiele sposobów.

Domy w systemie STEICO mogą powstawać bowiem bezpośrednio na placu budowy lub mogą być prefabrykowane w halach produkcyjnych, w postaci gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych, czy w formie całych modułów (tzw. budownictwo modułowe).

W przypadku prefabrykacji, na plac budowy dostarczane są gotowe elementy / moduły budynku, dzięki czemu montaż całego domu jest o wiele krótszy, niż w przypadku metody tradycyjnej.

Drewno klejone z fornirów STEICO LVL to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych na świecie. STEICO LVL to esencja innowacyjności. Niezwykła wytrzymałość, stabilność rozmiarów, najbardziej efektywna technologia przerabiana drewna sprawiają, że LVL jest najbardziej perspektywicznym, konstrukcyjnym materiałem drewnopochodnym. Produkt znajduje szerokie możliwości zastosowania w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym np. jako podwaliny, nadproża, oczepy, kalenica, podciąg. LVL składa się z wielu warstw sklejonych ze sobą fornirów sosnowych o grubości ok. 3 mm. Podczas produkcji eliminowane są wady drewna, w rezultacie powstaje materiał o niemal jednorodnym przekroju. Taka budowa zapewnia STEICO LVL najwyższe parametry wytrzymałości.

Włókno drzewne – zdrowie i komfort cieplny

W dobrze zaizolowanym domu mieszka się znacznie lepiej. Dzięki materiałom izolacyjnym STEICO można cieszyć się jeszcze większym komfortem we własnych czterech ścianach. W zimie materiały izolacyjne z włókna drzewnego STEICO troszczą się o przyjemną atmosferę w mieszkaniu.

Nasze naturalne materiały izolacyjne otaczają budynek niczym ochronny płaszcz zimowy i zatrzymują cenne ciepło wewnątrz. W dobrze ocieplonym domu zwiększa się także automatycznie wewnętrzna temperatura ścian i sufitów/podłóg.

Efekt jest odczuwalny natychmiast:

Większy komfort cieplny: w pomieszczeniach, w których ściany są ciepłe czujemy się bardziej komfortowo. Dzięki cieplejszej powierzchni ściany wzrasta odczuwalna temperatura w pomieszczeniu, dlatego możliwe staje się lekkie obniżenie faktycznej temperatury wewnątrz, bez utraty komfortu cieplnego. Efekt: Obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień pozwala zaoszczędzić ok. 5% kosztów energii.
Efektywna ochrona przed pleśnią: wilgoć nie skrapla się na ciepłych ścianach. Brak wilgotnych miejsc oznacza również brak środowiska rozwojowego dla pleśni i grzybów. W taki sposób zapobiegamy powstawaniu pleśni już na samym początku ich fazy rozwoju.
Mniejsze przeciągi: na nieocieplonych ścianach zewnętrznych powietrze z wnętrza ulega ochłodzeniu, opada na ziemię i przenika z powrotem do wnętrza, gdzie zaczyna się ocieplać i ponownie wznosić. Rezultatem jest nieprzyjemne wrażenie chłodnego przeciągu. Takie zjawisko nie występuje jednak w dobrze ocieplonym budynku.

W pomieszczeniach, gdzie powietrze jest statyczne, czujemy się komfortowo. Dodatkowo wznosi się mniej kurzu, co jest szczególnie istotne dla alergików.